DZIEŃ ZIEMI – CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY?

22 kwietnia na całym świecie obchodzi się Dzień Ziemi. Co roku data ta uświadamia nam, ludziom, że powinniśmy szanować swoje miejsce zamieszkania, któremu tyle zawdzięczamy.

W SP 18 święto naszej planety celebrowaliśmy dwukrotnie – 11 i 18 maja.

Z tej okazji społeczność uczniowska wzięła aktywny udział w kilku interesujących przedsięwzięciach:

• w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”,
  • w konkursach: „EKOTORBA”, „EKOFILM”,
  • w lekcjach ekologicznych „Chcemy oddychać czystym powietrzem”,
  • w happeningu „Ratujmy naszą planetę”.

Podczas przerw można było się zrelaksować przy wyjątkowych dźwiękach, bardzo miłych dla ucha, posłuchać nietypowego koncertu – śpiewu ptaków.

Na projekcje filmów ekologicznych zostali zaproszeni uczniowie klas VI i VII.

Jury w składzie: p. Lidia Kalinowska – wicedyrektor, p. Eulalia Szatkowska – nauczyciel geografii, p. Beata Liczner-Horniak – nauczyciel przyrody oceniło prace młodych utalentowanych ekologów i wyłoniło zwycięzców.

W konkursie „EKOFILM” I miejsce zdobyła cała klasa 7C, II lokatę zajęły dziewczęta z klasy 7B Zofia Kozieł, Zuzanna Czarnecka, Martyna Matuszewska, a III nagroda powędrowała do Hanny Grygiel z 7H.

Najbardziej pomysłowe „EKOTORBY” wykonali: Julia Flasza z 6F (I miejsce) oraz Filip Rodziewicz z 6C (II miejsce) i Weronika Cieplicka z 6A (II miejsce).

Gratulujemy!!!

..: przejdź do galerii :..