GENERAŁ MIROSŁAW HERMASZEWSKI – WYJĄTKOWY GOŚĆ W SP-18

W środę – 15 listopada 2019 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wyjątkowego człowieka – generała Mirosława Hermaszewskiego.
Generał Mirosław Hermaszewski jest do dziś jedynym polskim kosmonautą, który 27 czerwca 1978 roku, wraz z radzieckim kolegą Piotrem Klimukiem, rozpoczął 8-dniowy lot
w przestrzeń kosmiczną na statku Sojuz-30. Kosmonauci przez ponad 190 godzin okrążyli Ziemię 126 razy z prędkością ponad 28 tys. km/godzinę. Przebyli łącznie dystans 5.273.257 km.
Pan Generał wystąpił z niezwykle interesującą prezentacją, pokazującą jego drogę do lotu w kosmos. Opowiedział o swojej rodzinie, szkole, pasjach. Zachęcał uczniów, by zawsze starali się realizować swoje marzenia i wierzyli, że wszystko może się udać.
Panie Generale – dziękujemy za wyjątkowe spotkanie i zapraszamy ponownie do naszej szkoły!

[tz_plusgallery id=”18″]