Mistrzowie pięknego czytania na 100-lecie odzyskania niepodległości

Na spotkaniach w bibliotece szkolnej wybraliśmy Mistrzów Pięknego Czytania.

Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali fragmenty książki pt. „Czy znasz ten kraj?” – Aleksandry Plec i Marzeny Skoczylas.Dzieci czytały o tym, co to jest Polska, skąd się wzięła nazwa naszego kraju, dlaczego orzeł biały jest godłem Polski, co to znaczy „hymn Polski” i jak doszło do odzyskania niepodległości.

Starsi uczniowie pięknie przeczytali wybrane rozdziały z książek pt.: ”Opowieści z historii Polski” Kazimierza  Szymeczki, „Historia Polski dla Piotrka” Stanisława Marciniaka.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową i słodką niespodziankę.

Uczniowie naszej szkoły pięknym czytaniem uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

..: przejdź do galerii :..