W TYGODNIU CZYTANIA …

4 czerwca 2018 – przedstawiciele klas trzecich spotkali się w bibliotece szkolnej na zajęciach czytelniczych.Nauczyciele  – bibliotekarze czytali dzieciom fragmenty książki pt.”Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego. Rozpoczynając obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przybliżyliśmy uczniom klas trzecich postać Polaka – patrioty Kazimierza Nowaka. Uczniowie poznali historię poznańskiego podróżnika, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę. Przejechał ten kontynent rowerem, konno, na grzbiecie wielbłąda, żeglował czółnem, któremu nadał nazwę „Poznań”.

Trzecioklasiści wykonali pracę plastyczną w oparciu o tekst książki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.