„Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać? – Szkoła Promująca Zdrowie

Klasa 3C realizowała temat: „Dlaczego powinniśmy wybierać wodę i dużo się ruszać?” w ramach projektu „Dobrze jemy” prowadzonego przez SZKOŁĘ NA WIDELCU.
Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę pełni woda w organizmie człowieka. Sprawdzali, ile cukru zawierają kupione przez nich napoje.
Po obejrzeniu filmu edukacyjnego uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: Jak tracimy wodę
z organizmu? Dlaczego dzieci powinny pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie? Dlaczego powinniśmy unikać słodkich i gazowanych napojów?
Podczas pogadanki na temat: „Ruch to zdrowie” podawali przykłady aktywnego spędzania czasu.
Na wychowaniu fizycznym aktywnie spędzili czas jeżdżąc na hulajnodze, deskorolce, rolkach i rowerach. Dzieci zauważyły, co się dzieje, gdy jesteśmy bardziej aktywni i mocniej się pocimy.
Uczniowie podawali przykłady zdrowych napojów, które można samemu przygotować w domu. Na lekcji przygotowały i degustowały wodę z dodatkiem cytryny i mięty.