19 marca br. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy promujący czytanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie klas piątych mieli za zadanie przeczytać książkę pt. „Yellow Bahama w prążki” Ewy Nowak.

Wszyscy rozwiązywali krzyżówki, następnie odpowiadali na wylosowane pytania, które dotyczyły treści przeczytanej lektury.

Najlepiej odpowiadały i tym samym zajęły I miejsce uczennice z klasy 5 A – Sonia Sajna i Nikola Dulewicz, tylko jeden punkt mniej zdobyły i II miejsce zajęły dziewczęta z klasy 5 D – Alicja Juszczak i Amelia Wójcicka, różnicą 1 punktu III miejsce zajęły uczennice z klasy 5 E – Oliwia Mąkowska i Zuzanna Jagodzińska.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Laureatki ponadto odebrały nagrody  – książki Ewy Nowak.

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na następne.

Nauczyciele bibliotekarze:)