ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości 13 listopada odbyła się impreza muzyczna ” Śpiewamy dla Niepodległej”.
     Uczniowie z klas: 4e, 4f, 4h, 7e, 8d oraz 8c pod kierunkiem p. Beaty Kurosz przygotowali kilkanaście piosenek patriotycznych oraz żołnierskich. Znane od 100 lat pieśni śpiewali z wielkim zaangażowaniem wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie poznali również historię powstania śpiewanych pieśni.
     Następnego dnia uczniowie odwiedzili Hospicjum przy parafii Świętego Józefa Oblubieńca, gdzie przygotowane przez nich pieśni zaśpiewali wspólnie z pensjonariuszami Hospicjum. Sprawili tym ogromną radość podopiecznym Hospicjum, niektóre pieśni tak się spodobały, że nie obeszło się bez bisów.